startup

Prawie 3 miliardy złotych dla start-upów

Start-upowcy, pojawiło się kolejne źródło finansowania! Ruszył program #StartInPoland, w ramach którego Ministerstwo Rozwoju wspólnie z Radą ds. Innowacyjności zainwestuje niemalże 3 miliardy złotych w młode firmy tworzące innowacyjne technologie, które są zdolne konkurować na rynkach zagranicznych.

W ciągu najbliższych siedmiu lat program wesprze świeżo powstające firmy, których produkty lub usługi opierają się na innowacyjnych rozwiązaniach. Do programu można zgłosić pomysły, które zostaną zweryfikowane pod kątem potencjału rynkowego. Najlepsze otrzymają nie tylko wsparcie finansowe, lecz także dostęp do wysokiej liczby mentorów, infrastruktury, nowych klientów i rynków zbytu. Pomysły, które poradzą sobie na rynku komercyjnym, otrzymają dalsze wsparcie w celu rozwoju polegającego na przykład na uruchomieniu produkcji masowej, czy wdrożeniu rozwiązań w dużych przedsiębiorstwach.

Ciekawostką w konkursie jest to, że nie musisz pochodzić z Polski, by zdobyć pieniądze na rozwój swojej firmy. Celem konkursu jest bowiem również przyciąganie talentów z zagranicy i zachęcenie do lokowania biznesów na terenie naszego kraju oraz dzielenie się know-how.

Program #StartInPoland jest współfinansowany z funduszy europejskich z Programu Inteligentny Rozwój 2014-2020

dotacje1_internet

Aż 94% skuteczności ECDF Dotacje w konkursie 1.5.2 WRPO

Najbardziej cieszą nas sukcesy naszych klientów. Dlatego z wielką radością informujemy, że aż 94% projektów, które napisaliśmy dla klientów ECDF Dotacje w ramach konkursu na Poddziałanie 1.5.2 WRPO otrzymało rekomendację do dofinansowania.

Warto podkreślić, że opracowane przez nas wnioski projektowe znalazły się wśród tych, które otrzymały maksymalną liczbę punktów (40 na 40 możliwych) zarówno w kategorii projektów ubiegających się o dofinansowanie w kwocie poniżej 1 mln złotych (projekt firmy „AS” P.H.P.U. Agnieszka Szymańska-Kaczyńska – 1 z 4 najwyżej ocenionych), jak i w przedziale 1-5 mln zł (projekt firmy JanMar Centrum Sp. z o.o. Sp. k. – 1 z 3 z maksymalną liczbą punktów).

O wsparcie w ramach Działania 1.5 „Wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw”, Poddziałania 1.5.2 „Wzmocnienie konkurencyjności kluczowych obszarów gospodarki regionu” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 ubiegały się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa produkcyjne i firmy usługowe z województwa wielkopolskiego, a dofinansowaniem objęto wysoko innowacyjne projekty inwestujące w środki trwałe (zakup maszyn, tworzenie linii produkcyjnych czy budowę hal produkcyjnych) oraz wartości niematerialne i prawne (inwestycje w transfer technologii poprzez nabycie praw patentowych, licencji, know-how lub nieopatentowanej wiedzy technicznej).

Gratulujemy wszystkim naszym klientom, których projekty rekomendowano do dofinansowania. Cieszymy się, że nasza wspólna praca nad przygotowaniem dobrego wniosku przyniosła efekty w postaci pozyskania wsparcia UE tak wielu firmom. Trzymamy kciuki za pomyślną realizację projektów i owocne wykorzystanie finansowanych innowacji na rzecz prowadzonych biznesów.

Wszystkich przedsiębiorców, którzy chcieliby skorzystać z dofinansowania w ramach zbliżających się konkursów zapraszamy do kontaktu. W najbliższym czasie szczególnie warto zainteresować się krajowymi konkursami inwestycyjnymi w ramach działań 3.2.1 „Badania na rynek” oraz 3.2.2 „Kredyt na innowacje technologiczne”.

Chcesz pozyskać dofinansowanie dla swojego biznesu? Zwiększ swoje szanse na sukces i zrób to z nami. Napisz: dotacje@ecdf.pl

13389181_878424698953739_1589515679_o

Profesjonaliści dla Profesjonalistów, czyli opowiadamy o dotacjach na seminarium branży meblarskiej

„Perspektywa wielkich możliwości. Dotacje z UE na realizację przedsięwzięć z branży meblarskiej” – tak brzmiał tytuł wystąpienia Marii Chmiel, Konsultanta ds. Funduszy UE, na VII edycji Profesjonaliści dla Profesjonalistów, która odbyła się 9 i 10 czerwca 2016 roku. Maria przedstawiła możliwości pozyskania dofinansowania UE z projektów regionalnych i krajowych, do których firmy z branży meblarskiej mogą aplikować w aktualnej perspektywie.

W czwartek i piątek Wydział Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zapełnił się przedstawicielami wyjątkowo bliskiej nam branży meblarskiej, dla której pracujemy od kilkunastu lat. Słuchacze mogli dowiedzieć się, jakie są możliwości pozyskania dotacji na budowę, rozbudowę czy zakup hali produkcyjnej, na stworzenie nowego parku maszynowego lub rozbudowanie już istniejącego.

Na stoisku ECDF Dotacje przekazywaliśmy wszystkie praktyczne informacje dotyczące funduszy unijnych: obowiązujące terminy składania wniosków, mapę pomocy regionalnej oraz czynniki sukcesu.

Bardzo dziękujemy za cenne rozmowy i wartościowe spotkania. Były dla nas ogromną przyjemnością. Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi przełożą się na realne zmiany w przedsiębiorstwach.

startup-photos

Czym jest Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich?

Nowa perspektywa finansowa 2014-2020 wprowadziła wiele zmian w różnych obszarach związanych z pozyskaniem dotacji, prowadzeniem projektu i jego rozliczeniem. Jednym z elementów jest obowiązek korzystania z Bazy Konkurencyjności Funduszy Europejskich.

Baza konkurencyjności to inaczej platforma internetowa znajdująca się pod adresem www.bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl, na której Beneficjenci publikują zapytania ofertowe, pytania jakie wpływają do nich od potencjalnych oferentów oraz odpowiedzi na nie, a także wyniki postępowań. Baza konkurencyjności obowiązkowa jest wyłącznie dla tych przedsiębiorców, którzy podpisali umowę o dofinanswanie.

W jakich przypadkach należy korzystać z Bazy, dlaczego nie warto się jej obawiać i jakie są realne korzyści z korzystania z niej? Więcej dowiesz się na portalu Dotacje i Fundusze, gdzie Maria Chmiel, Konsultant ds. Funduszy Europejskich ECDF Dotacje, dokładnie wyjaśnia zasady publikowania ogłoszeń. Polecamy!