Prawie 3 miliardy złotych dla start-upów

Start-upowcy, pojawiło się kolejne źródło finansowania! Ruszył program #StartInPoland, w ramach którego Ministerstwo Rozwoju wspólnie z Radą ds. Innowacyjności zainwestuje niemalże 3 miliardy złotych w młode firmy tworzące innowacyjne technologie, które są zdolne konkurować na rynkach zagranicznych.

W ciągu najbliższych siedmiu lat program wesprze świeżo powstające firmy, których produkty lub usługi opierają się na innowacyjnych rozwiązaniach. Do programu można zgłosić pomysły, które zostaną zweryfikowane pod kątem potencjału rynkowego. Najlepsze otrzymają nie tylko wsparcie finansowe, lecz także dostęp do wysokiej liczby mentorów, infrastruktury, nowych klientów i rynków zbytu. Pomysły, które poradzą sobie na rynku komercyjnym, otrzymają dalsze wsparcie w celu rozwoju polegającego na przykład na uruchomieniu produkcji masowej, czy wdrożeniu rozwiązań w dużych przedsiębiorstwach.

Ciekawostką w konkursie jest to, że nie musisz pochodzić z Polski, by zdobyć pieniądze na rozwój swojej firmy. Celem konkursu jest bowiem również przyciąganie talentów z zagranicy i zachęcenie do lokowania biznesów na terenie naszego kraju oraz dzielenie się know-how.

Program #StartInPoland jest współfinansowany z funduszy europejskich z Programu Inteligentny Rozwój 2014-2020

Facebook
Twitter
LinkedIn

Zobacz podobne wpisy