DOTACJE I POŻYCZKI NA EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNĄ, OZE w spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych

Spółdzielnie i Wspólnoty Mieszkaniowe mierzą się z falą podwyżek kosztów utrzymania nieruchomości. Podwyżki związane są przede wszystkim z rosnącymi kosztami energii elektrycznej i cieplnej. Przed Zarządcami pojawiają się coraz to nowe wyzwania. W ECDF Energia na bieżąco monitorujemy rynek nowych programów dedykowanych właśnie Spółdzielniom i Wspólnotom Mieszkaniowym. Jesteśmy sprawdzonym partnerem na ścieżce nowych wyzwań.

GRANT OZE - DOTACJA

PREMIA TERMO-MODERNIZACYJNA

Działanie FENX.01.01 Efektywność energetyczna:

Nowa możliwość wsparcia dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych dedykowana budynkom wielorodzinnym na poprawę efektywności energetycznej wraz z instalacją OZE. Dotacja, którą będzie można przeznaczyć m.in. na:

Pozyskaj dotację z nami i zyskaj:

JAK PRACUJEMY?

MONITORING

Prowadzimy przegląd wszelkich dostępnych form finansowania działań inwestycyjnych. Analizujemy najważniejsze aspekty związane z każdym z programów, w szczególności zakres finansowania oraz terminy naborów wniosków. Monitorujemy zmiany w ustawodawstwie prawnym dotyczącym Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych, Firm.

IDENTYFIKACJA POTRZEB

Uważnie słuchamy potrzeb naszych Klientów. Wskazujemy możliwości finansowania
planów inwestycyjnych. Przeprowadzamy szczegółową analizę opłacalności
inwestycji. Rekomendujemy najlepsze źródło finansowania inwestycji, określamy wszelkie
zasoby niezbędne do zmaksymalizowania szans na sukces przedsięwzięcia.

ORGANIZACJA NIEZBĘDNYCH ZASOBÓW

Dzięki szerokiej sieci współpracujących z nami Partnerów technologicznych i
branżowych – zapewniamy dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań na rynku. Koordynujemy cały proces inwestycji zdejmując z Klienta ciężar związany z samodzielnym prowadzeniem procesu.

OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ

Kompleksowo przygotowujemy wniosek o dofinansowanie inwestycji wraz z niezbędnymi załącznikami.

WSPARCIE NA KAŻDYM ETAPIE REALIZACJI INWESTYCJI

Wspieramy naszych Klientów w realizacji inwestycji. Rozliczamy poniesione wydatki, składając wnioski refundacyjne i zaliczkowe do instytucji udzielających wsparcia, wprowadzamy zmiany do projektów, dbamy o prawidłową promocję projektów i uczestniczymy w kontrolach. Pomagamy w sprawozdawczości rezultatów projektów w okresie ich trwałości.