Nowe technologie z dofinansowaniem

Kredyt technologiczny to sposób na zdobycie dodatkowych funduszy dla firm, które chcą inwestować w nowe technologie. Szacując alokację można stwierdzić, że jest to ostatnia szansa na dofinansowanie w tym działaniu.

Już 16 stycznia 2017 zostanie ogłoszony kolejny konkurs dotacyjny na Kredyt na innowacje technologiczne, w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Działanie to cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców, głównie z uwagi na fakt, iż daje możliwość dofinansowania zakupu zaawansowanych linii technologicznych.
Głównym celem jest podniesienie innowacyjności mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, poprzez wdrożenie nowych rozwiązań technologicznych, będących wynikiem własnych badań w ramach prowadzonej działalności lub know-how zakupionego od innego przedsiębiorstwa lub jednostki naukowej. Dotacja w wysokości maksymalnie 6 mln zł udzielana jest na spłatę kapitału kredytu technologicznego (inwestycyjnego), w oparciu o który należy realizować inwestycję. Kredytu technologicznego udzielają banki komercyjne, współpracujące z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.  

Organizatorem naboru jest Bank Gospodarstwa Krajowego.

Termin naboru od 20.02. do 29.03.2017

Pula środków to 400 mln zł.

Poziom dofinansowania: do 70% w zależności od lokalizacji inwestycji i wielkości przedsiębiorstwa

Facebook
Twitter
LinkedIn

Zobacz podobne wpisy