Kredyt technologiczny na ostatniej prostej

Tydzień – dokładnie tyle czasu zostało przedsiębiorcom na złożenie wniosku o przyznanie kredytu technologicznego. Przedstawiciele sektora MŚP mogą liczyć na wsparcie w wysokości do 6 000 000 PLN.

Poddziałanie 3.2.2. „Kredyt na innowacje technologiczne” PO IR skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy mogą pozyskać fundusze na projekty inwestycyjne polegające na wdrożeniu innowacyjnej technologii, w szczególności wyników prac B+R prowadzących do wytworzenia nowych lub udoskonalonych w skali kraju produktów lub usług.

Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w trwającej perspektywie wynosi ponad 400 000 000 euro i podzielona jest między przedsiębiorców z województwa mazowieckiego i pozostałych regionów. Firmy z Mazowsza mogą liczyć na wsparcie rzędu 42 000 000 euro, a do podziału między przedsiębiorstwa z 15 pozostałych województwa przypada ponad 380 000 000 euro.

Dofinansowanie zależne jest od lokalizacji inwestycji zgodnie z mapą pomocy regionalnej i może wynieść nawet 6 000 000 PL. Dotacja udzielana jest w formie premii technologicznej, która stanowi spłatę części kapitału kredytu technologicznego, zaciągniętego w banku komercyjnym współpracującym z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Zakończenie przyjmowania wniosku ogłoszone jest na 29 lutego 2016 r.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Zobacz podobne wpisy