Kredyt na innowacje technologiczne

W ubiegłej perspektywie unijnej „kredyt technologiczny” był prawdziwym dotacyjnym hitem. Teraz powraca pod nazwą „Kredyt na innowacje technologiczne” i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców. Wsparcie finansowe przeznaczone jest na zakup i wdrożenie nowych technologii umożliwiających produkcję lub ulepszenie towarów, procesów i usług. Nabory wniosków trwają od 28 lipca do 30 września 2016 r.

Głównym celem konkursu 3.2.2 „Kredyt na innowacje technologiczne” jest podniesienie innowacyjności i konkurencyjności mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw poprzez umożliwienie im wdrożenia innowacji technologicznych, będących wynikiem własnych lub nabytych prac badawczo-rozwojowych. Duże zainteresowanie tym poddziałaniem można tłumaczyć interesującą formą wsparcia – przedsiębiorcy otrzymują tzw. premię technologiczną, którą stanowi część spłaty kredytu udzielonego przez bank na realizację inwestycji.

Na dofinansowanie projektów w formie premii technologicznej w latach 2014-2020 przeznaczono aż  422 055 000 EUR.

Masz pytania odnośnie konkursu 3.2.2 „Kredyt na innowacje technologiczne”? Chętnie na nie odpowiemy. Czekamy na Twoje wiadomości: dotacje@ecdf.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn

Zobacz podobne wpisy