Dotacje na rozwój przedsiębiorstw z zachodniopomorskiego

Od 1 grudnia rusza konkurs w ramach działania 1.5 Inwestycje przedsiębiorstw wspierające rozwój regionalnych specjalizacji oraz inteligentnych specjalizacji, mający na celu wsparcie projektów, które zwiększają zastosowanie innowacji w sektorze MŚP. Pozyskane w ramach konkursu środki podniosą konkurencyjność firm w zachodniopomorskim.

Dotacje w ramach działania 1.5 są szansą na rozwój przedsiębiorstwa i stworzenie nowych i udoskonalonych produktów. Ponadto inwestycja w nowe rozwiązania techniczne pozwoli na postrzeganie firmy jako dynamicznej, ekspansywnej i wysoce innowacyjnej.

Przedsięwzięcia obejmować mogą inwestycje: w grunty, budynki, budowle, nowoczesne maszyny i urządzenia, linie produkcyjne, oprogramowanie, licencje, czy wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych. Składanie dokumentacji możliwe do 31 stycznia 2017. Wartość dofinansowania wynosi do 55% dla mikro i małych przedsiębiorstw oraz do 45% dla średnich firm. Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów to 52 640 000,00 zł. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Zobacz podobne wpisy