• (61) 226 13 40
Wsparcie rozwoju i konkurencyjności MŚP

01.03 Wsparcie rozwoju i konkurencyjności MŚP w formie dotacji (Podkarpacie)

Działanie 01.03 Wsparcie rozwoju i konkurencyjności MŚP w formie dotacji to instrument oferujący bezzwrotne dotacje na inwestycje firm zlokalizowanych w przygranicznych gminach województwa podkarpackiego.

01.03 Wsparcie rozwoju i konkurencyjności MŚP w formie dotacji – dla kogo?

Dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) prowadzących działalność na przygranicznej, wschodniej części województwa podkarpackiego (Baligród, Bircza, Chłopice, Cieszanów, Cisna, Czarna, Dubiecko, Dydnia, Fredropol, Horyniec-Zdrój, m. Jarosław, Jarosław, Krasiczyn, Krzywcza, Laszki, Lesko, Lubaczów, m. Lubaczów, Lutowiska, Medyka, Narol, Oleszyce, Olszanica, Orły, Pawłosiów, Pruchnik, Przemyśl, m. Przemyśl, Radymno, m. Radymno, Rokietnica, Roźwienica, Sanok, m. Sanok, Solina, Stary Dzików, Stubno, Tyrawa Wołoska, Ustrzyki Dolne, Wiązownica, Wielkie Oczy, Zagórz, Żurawica).

01.03 Wsparcie rozwoju i konkurencyjności MŚP w formie dotacji – na co?

Na inwestycje przedsiębiorstw, w tym m.in. inwestycje dotyczące zwiększenia mocy produkcyjnych, rozbudowy zakładów, dywersyfikacji oferty, zmiany procesów produkcji.

Dofinansowanie będzie można przeznaczyć w szczególności na roboty budowlane, zakup maszyn i urządzeń, linii technologicznych, oprogramowania.

Jakie są kluczowe wymagania?

  • Prowadzenie działalności gospodarczej na terenie przygranicznego obszaru funkcjonalnego (wykaz gmin powyżej) w sposób zorganizowany i ciągły przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy licząc wstecz od dnia ogłoszenia naboru.
  • Lokalizacja inwestycji na ww. obszarze.

Jaka jest forma i wysokość dofinansowania?

Wsparcie udzielane będzie w formie dotacji bezzwrotnej.

Intensywność wsparcia wyniesie do 70% kosztów netto inwestycji.

Maksymalna wartość inwestycji: 3 mln PLN netto.

01.03 Wsparcie rozwoju i konkurencyjności MŚP w formie dotacji – kiedy?

Nabór wniosków prowadzony będzie w terminie od 1 do 30 września 2024 r.

Preferencje

  • wprowadzenie innowacji w skali kraju/świata
  • wdrożenie rozwiązań proekologicznych
  • zgodność z regionalnymi inteligentnymi specjalizacjami (lotnictwo i kosmonautyka, motoryzacja, informacja i telekomunikacja, jakość życia: turystyka, żywność, usługi medyczne, energia przyjazna środowisku)
  • przynależność do klastra i/lub podmiotów branżowych

Kontakt

Przedsiębiorców zainteresowanych pozyskaniem dofinansowania w ramach działania 01.03 Wsparcie rozwoju i konkurencyjności MŚP w formie dotacji zapraszamy do kontaktu z naszymi Doradcami.

Bezpłatna konsultacja dla firm planujących przedsięwzięcia o wartości co najmniej 1 mln PLN netto.

Koszyk na zakupy
ECDF DOTACJEMONITORING DOTACJI UE

Bądź na bieżąco z dotacjami i preferencyjnymi pożyczkami dla Twojego przedsiębiorstwa. Zapisz się do bezpłatnej usługi monitorowania dotacji - zawsze aktualne informacje o dostępnych programach prosto na Twoją skrzynkę.