01.01 Wsparcie działalności badawczo-rozwojowej – dla kogo?
Dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), dużych przedsiębiorstw oraz konsorcjów naukowo-przemysłowych z województwa podkarpackiego.
01.01 Wsparcie działalności badawczo-rozwojowej – na co?
Na kompleksowe, modułowe projekty obejmujące prowadzenie prac B+R, inwestycje w infrastrukturę B+R, prace przedwdrożeniowe (np. certyfikacja i atestacja, ochrona własności intelektualnej) oraz wdrożenie wyników prac B+R do działalności gospodarczej (inwestycja). Obligatoryjne jest ujęcie w projekcie jednego z modułów badawczych tj. „Prace B+R” lub „Infrastruktura B+R”.
W module B+R dofinansowanie obejmie w szczególności koszty wynagrodzeń kadry merytorycznej, podwykonawstwa, materiałów do badań, elementów do budowy prototypu, usług zleconych, amortyzacji aparatury badawczej.
W module infrastruktura B+R dofinansowanie obejmie w szczególności zakup aparatury i sprzętu laboratoryjnego do prowadzenia badań.
W module wdrożeniowym dofinansowanie obejmie natomiast w szczególności zakup maszyn i urządzeń oraz oprogramowania niezbędnego do wdrożenia opracowanej innowacji.
Jakie są kluczowe wymagania?
Realizacja projektu na obszarze województwa podkarpackiego.
Uwzględnienie w projekcie przynajmniej jednego z modułów obligatoryjnych tj. „Prace B+R” lub „Infrastruktura B+R”. Pozostałe moduły są fakultatywne.
Moduł badawczy (obligatoryjny) musi stanowić większość zakresu rzeczowego projektu tj. obejmować większość kosztów w projekcie.
Zgodność projektu z obszarami wsparcia inteligentnej specjalizacji, które zostały ujęte w Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Podkarpackiego na lata 2021-2030, tj. lotnictwo i kosmonautyka, jakość życia, motoryzacja, informacja i telekomunikacja.
Jaka jest forma i wysokość dofinansowania?
Wsparcie udzielane będzie w formie dotacji bezzwrotnej dla prac B+R oraz infrastruktury B+R oraz w formie dotacji warunkowej (częściowo zwrotnej) dla inwestycji wdrożeniowej.
Intensywność wsparcia w module B+R wyniesie do 80% kosztów badań przemysłowych oraz do 60% kosztów prac rozwojowych. Intensywność wsparcia w komponencie wdrożeniowym wyniesie do 70% kosztów netto inwestycji.
Maksymalna wartość wydatków netto w projekcie: 35 mln PLN netto.
01.01 Wsparcie działalności badawczo-rozwojowej – kiedy?
Nabór wniosków prowadzony będzie w terminie od sierpnia do listopada 2023 r.
Preferencje
- przełomowy charakter planowanych prac B+R, znaczący wpływ na rynek
- opracowanie i/lub wdrożenie rozwiązania proekologicznego
- ujęcie w projekcie wdrożenia wyników przeprowadzonych badań w działalności gospodarczej wnioskodawcy na terenie województwa podkarpackiego
- realizacja projektu w partnerstwie z organizacją badawczą
Kontakt
Przedsiębiorców zainteresowanych pozyskaniem dofinansowania w ramach Działania 01.01 Badania i rozwój – Wsparcie działalności badawczo-rozwojowej zapraszamy do kontaktu z naszymi Doradcami.
Bezpłatna konsultacja dla firm planujących przedsięwzięcia o wartości co najmniej 1 mln PLN netto.