1.1 Kompleksowe projekty B+R przedsiębiorstw – dla kogo?
Dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), dużych przedsiębiorstw oraz konsorcjów naukowo-przemysłowych z województwa zachodniopomorskiego.
Wsparcie dużych przedsiębiorstw możliwe jest wyłącznie pod warunkiem współpracy z MŚP.
1.1 Kompleksowe projekty B+R przedsiębiorstw – na co?
Na kompleksowe projekty obejmujące przeprowadzenie prac B+R wraz z ich wdrożeniem do działalności gospodarczej.
Obowiązkowym elementem projektu będzie realizacja modułu B+R (badania przemysłowe i/lub eksperymentalne prace rozwojowe). Dodatkowo możliwe będzie ubieganie się o wsparcie na wdrożenie wyników B+R, rozwój niezbędnej bazy laboratoryjnej, prace przedwdrożeniowe czy rozwój kompetencji personelu badawczego.
W module B+R dofinansowanie obejmie w szczególności koszty wynagrodzeń kadry merytorycznej, podwykonawstwa, materiałów do badań, elementów do budowy prototypu, usług zleconych, amortyzacji aparatury badawczej.
W module wdrożeniowym dofinansowanie obejmie w szczególności zakup maszyn i urządzeń niezbędnych do wdrożenia opracowanej innowacji.
Jakie są kluczowe wymagania?
- realizacja projektu na obszarze województwa zachodniopomorskiego
- realizacja modułu B+R
- zgodność przedsięwzięcia z inteligentnymi specjalizacjami Pomorza Zachodniego: Inteligentne metody wytwarzania wyrobów i maszyn, Przetwórstwo naturalne nowej generacji, Produkty chemiczne dla zrównoważonego rozwoju, Technologie i usługi przyszłości, Niebieska gospodarka i zielony transport, Turystyka i jakość życia
- opracowanie innowacji co najmniej na poziomie regionalnym
- maksymalna kwota wydatków kwalifikowalnych modułu wdrożeniowego musi być niższa niż wartość wydatków kwalifikowalnych modułu B+R
Jaka jest forma i wysokość dofinansowania?
W komponencie B+R wsparcie udzielane będzie w formie dotacji bezzwrotnej. W komponencie wdrożeniowym (inwestycyjnym) wsparcie udzielane będzie w formie dotacji warunkowej (częściowo zwrotnej).
Intensywność wsparcia w komponencie B+R wyniesie do 80% kosztów badań przemysłowych oraz do 60% kosztów prac rozwojowych. Intensywność wsparcia w komponencie inwestycyjnym wyniesie do 60% kosztów netto inwestycji.
Maksymalna kwota wydatków kwalifikowanych Modułu B+R wynosi 5 mln PLN.
1.1 Kompleksowe projekty B+R przedsiębiorstw – kiedy?
Nabór wniosków prowadzony będzie w terminie od 30 września do 29 listopada 2024 r.
Preferencje
- projekty MŚP
- opracowanie innowacji w skali kraju/świata
- realizacja projektu we współpracy z jednostką naukową i/lub w konsorcjum z innym przedsiębiorstwem
- doświadczenie we współpracy z podmiotami z sektora B+R
Kontakt
Przedsiębiorców zainteresowanych pozyskaniem dofinansowania w ramach Działania 1.1 Kompleksowe projekty B+R przedsiębiorstw zapraszamy do kontaktu z naszymi Doradcami.
Bezpłatna konsultacja dla firm planujących przedsięwzięcia o wartości co najmniej 1 mln PLN netto.