• (61) 226 13 40

09.01 Gospodarka w transformacji – wdrożenie rozwiązań w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym w przedsiębiorstwach (łódzkie)

Działanie ‘09.01 Gospodarka w transformacji – wdrożenie rozwiązań w zakresie GOZ w przedsiębiorstwach’ to instrument uruchamiany w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji oferujący bezzwrotne dotacje na wdrażanie rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym dla firm z 35 gmin objętych transformacją z podregionu piotrkowskiego i sieradzkiego w województwie łódzkim.

09.01 Gospodarka w transformacji – wdrożenie rozwiązań w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym w przedsiębiorstwach – dla kogo?

Dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) i dużych przedsiębiorstw z 35 gmin z podregionu piotrkowskiego i sieradzkiego w województwie łódzkim (m. Bełchatów, gmina Bełchatów, gmina Drużbice, gmina Kleszczów, gmina Kluki, gmina Rusiec, gmina Szczerców, gmina Zelów, gmina Działoszyn, gmina Kiełczygłów, gmina Nowa Brzeźnica, gmina Pajęczno, gmina Rząśnia, gmina Siemkowice, gmina Strzelce Wielkie, gmina Sulmierzyce, gmina Gorzkowice, gmina Rozprza, gmina Wola Krzysztoporska, gmina Złoczew, gmina Dobryszyce, gmina Gomunice, gmina Kamieńsk, gmina Lgota Wielka, gmina Ładzice, m. Radomsko, gmina Radomsko, gmina Czarnożyły, gmina Konopnica, gmina Osjaków, gmina Ostrówek, gmina Wieluń, gmina Wierzchlas, gmina Widawa, m. Piotrków Trybunalski).

09.01 Gospodarka w transformacji – wdrożenie rozwiązań w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym w przedsiębiorstwach – na co?

Na wdrażanie rozwiązań w zakresie GOZ, w tym m.in.: ekoprojektowanie produktów i opakowań, niezbędne zmiany w procesach produkcyjnych, wsparcie doradczo-szkoleniowe, audyty środowiskowe, analizy techniczne i ekonomiczne np. w zakresie LCA, PEF, ETV.

Jakie są kluczowe wymagania?

  • Realizacja projektu na terenie objętym Planem Sprawiedliwej Transformacji (wykaz powyżej).
  • Wdrożenie rozwiązań z obszaru gospodarki o obiegu zamkniętym.

Jaka jest forma i wysokość dofinansowania?

Wsparcie udzielane będzie prawdopodobnie w formie bezzwrotnych dotacji. Intensywność wsparcia wyniesie do 85% kosztów netto usług doradczych oraz do 70% kosztów netto inwestycji.

09.01 Gospodarka w transformacji – wdrożenie rozwiązań w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym w przedsiębiorstwach – kiedy?

Nabór wniosków prowadzony będzie w terminie od marca do kwietnia 2024 r.

Kontakt

Przedsiębiorców zainteresowanych pozyskaniem dofinansowania w ramach działania 09.01 Gospodarka w transformacji – wdrożenie rozwiązań w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym w przedsiębiorstwach zapraszamy do kontaktu z naszymi Doradcami.

Bezpłatna konsultacja dla firm planujących przedsięwzięcia o wartości co najmniej 1 mln PLN netto.

Koszyk na zakupy

FINANSOWANIE EKOINWESTYCJI Z ECDF DOTACJE

Wraz z nową perspektywą unijną na lata 2021-2027 ECDF Dotacje poszerzyło ofertę o wsparcie w pozyskiwaniu finansowania na realizację „zielonych” inwestycji dla szerokiego grona odbiorców, w tym:

  • dotacji dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych,
  • dofinansowania dla przemysłu energochłonnego,
  • Kredytu Ekologicznego (BGK) oraz innych produktów dotacyjnych i pożyczkowych współfinansujących przedsięwzięcia w zakresie termomodernizacji, OZE (fotowoltaika, pompy ciepła), efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach o różnej wielkości.

Świadczymy także wsparcie w przeprowadzeniu wymaganych audytów energetycznych, termomodernizacyjnych.

Dowiedz się więcej:
Marcin Kurzępa,
Menadżer ds. efektywności energetycznej i OZE
tel. 784 091 849
e-mail: m.kurzepa@ecdf.pl