Wzornictwo w MŚP (Polska Wschodnia) – dla kogo?
Dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z Polski Wschodniej tj. województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego (z wyłączeniem m. st. Warszawa oraz powiatów: grodziski, legionowski, miński, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński).
Najbliższy, planowany w 2025 r. nabór dedykowany jest wyłącznie przedsiębiorstwom zarządzanym/współzarządzanym przez kobietę.
Wzornictwo w MŚP (Polska Wschodnia) – na co?
Na projekty polegające na opracowaniu i wdrożeniu strategii wzorniczej w przedsiębiorstwie, obejmujące zaprojektowanie nowego produktu pod kątem wzornictwa/designu oraz jego komercjalizację.
Wsparcie obejmie:
- komponent doradczy, realizowany przez projektanta, polegający na przeprowadzeniu audytu wzorniczego oraz opracowaniu strategii wzorniczej,
- komponent wdrożeniowy, który dotyczy wdrożenia strategii wzorniczej, w tym usług prototypowania i testowania oraz zakupu maszyn i urządzeń niezbędnych do uruchomienia produkcji produktu w oparciu o nowy projekt wzorniczy.
Jakie są kluczowe wymagania?
- Wnioskodawcą może być kobieta prowadząca działalność gospodarczą lub przedsiębiorstwo, w którym kobieta jest wspólnikiem i członkiem organu zarządzającego (ujawnionym we właściwym rejestrze co najmniej 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie)
- Wnioskodawcą może być MŚP prowadzące działalność gospodarczą na obszarze Polski Wschodniej
- realizacja projektu na obszarze Polski Wschodniej
- przeprowadzenie audytu i opracowanie strategii wzorniczej przed złożeniem wniosku o dofinansowanie (autorem strategii wzorniczej musi być wykształcony i doświadczony projektant)
Jaka jest forma i wysokość dofinansowania?
Wsparcie na usługi rozwojowe i doradcze udzielane będzie w formie dotacji bezzwrotnej. Wsparcie na inwestycje przyjmie formę dotacji warunkowej (częściowo zwrotnej).
Dla usług doradczych intensywność wsparcia wyniesie maksymalnie do 85% kosztów netto (pomoc de minimis). Dla kosztów inwestycyjnych intensywność wsparcia wyniesie maksymalnie do 70% kosztów netto.
Maksymalna wartość dofinansowania projektu: 3 mln PLN.
Wzornictwo w MŚP (Polska Wschodnia) – kiedy?
Nabór wniosków prowadzony będzie w terminie od 29 kwietnia do 29 lipca 2025 r.
Preferencje
- przedsiębiorstwa produkcyjne
- ekoprojektowanie na wszystkich etapach życia produktu
- zaprojektowanie i wdrożenie produktu nakierowanego na zapewnienie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami
- wpływ na zieloną i zrównoważoną gospodarkę (np. zmniejszenie emisji zanieczyszczeń, zmniejszenie energochłonności, ponowne wykorzystanie odpadów, OZE)
- wdrożenie innowacji procesowej, która jest bezpośrednio związana z wdrożeniem nowego projektu wzorniczego produktu
Kontakt
Przedsiębiorców zainteresowanych pozyskaniem dofinansowania w ramach działania ’Wzornictwo w MŚP’ zapraszamy do kontaktu z naszymi Doradcami.
Bezpłatna konsultacja dla firm planujących przedsięwzięcia o wartości co najmniej 700 tys. PLN netto.