• (61) 226 13 40

Michał Gruszka

Doradca ds. funduszy UE

Absolwent prawa europejskiego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zaraził się pasją do funduszy unijnych przez obserwację otaczającego go świata i tego, że dzięki odpowiednio wykorzystanym środkom unijnym można dużo zmienić na lepsze. Swoją karierę w branży dotacyjnej rozpoczął w zespole ECDF Dotacje w kwietniu 2022 r. od programu stażowego. W styczniu 2023 r. zajął stanowisko Młodszego Specjalisty ds. funduszy UE. Od samego początku brał czynny udział w całym procesie pozyskiwania dotacji: od pierwszego kontaktu z Klientem, przez przygotowanie dokumentacji projektowej, po tworzenie załączników do umowy o dofinansowanie. Pracował przy projektach inwestycyjnych, wdrożeniowych oraz badawczych. Doświadczenie zdobyte podczas pracy w obszarze dotacji od lipca 2023 r. wykorzystuje realizując się jako Doradca biznesowy ds. funduszy UE.

Prywatnie lubuje się we włoskiej kulturze, tanich biletach lotniczych, różnej maści aktywności fizycznej oraz kinem.

Koszyk na zakupy

FINANSOWANIE EKOINWESTYCJI Z ECDF DOTACJE

Wraz z nową perspektywą unijną na lata 2021-2027 ECDF Dotacje poszerzyło ofertę o wsparcie w pozyskiwaniu finansowania na realizację „zielonych” inwestycji dla szerokiego grona odbiorców, w tym:

  • dotacji dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych,
  • dofinansowania dla przemysłu energochłonnego,
  • Kredytu Ekologicznego (BGK) oraz innych produktów dotacyjnych i pożyczkowych współfinansujących przedsięwzięcia w zakresie termomodernizacji, OZE (fotowoltaika, pompy ciepła), efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach o różnej wielkości.

Świadczymy także wsparcie w przeprowadzeniu wymaganych audytów energetycznych, termomodernizacyjnych.

Dowiedz się więcej:
Marcin Kurzępa,
Menadżer ds. efektywności energetycznej i OZE
tel. 784 091 849
e-mail: m.kurzepa@ecdf.pl