1.3 Wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych i innowacji – dla kogo?
Dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z województwa mazowieckiego – z wyłączeniem Warszawy oraz powiatów ościennych: legionowskiego, mińskiego, otwockiego, wołomińskiego, grodziskiego, nowodworskiego, piaseczyńskiego, warszawskiego zachodniego oraz pruszkowskiego.
W regionie warszawskim stołecznym możliwe jest dofinansowanie projektów na obszarach kilku wybranych gmin: Baranów, Błonie, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Kampinos, Leoncin, Leszno, Nasielsk, Prażmów, Tarczyn, Zakroczym i Żabia Wola, Dąbrówka, Dobre, Jadów, Kałuszyn, Kołbiel, Latowicz, Mrozy, Osieck, Serock, Siennica, Sobienie-Jeziory, Strachówka i Tłuszcz.
1.3 Wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych i innowacji – na co?
Na wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych w celu wprowadzenia na rynek innowacji produktowej nowej co najmniej na rynku województwa mazowieckiego.
Źródłem wdrażanej innowacji mogą być prace B+R:
- zrealizowane samodzielnie przez Wnioskodawcę
- zrealizowane na zlecenie Wnioskodawcy
- zakupione przez Wnioskodawcę
Dofinansowanie obejmie w szczególności zakup maszyn i urządzeń oraz oprogramowania niezbędnych do wdrożenia opracowanej innowacji.
Jakie są kluczowe wymagania?
- wnioskodawca aktywnie prowadził działalność gospodarczą przed ogłoszeniem naboru tj. uzyskiwał przychody ze sprzedaży w ramach prowadzonej działalności gospodarczej przynajmniej 12 miesięcy w ciągu 2 lat przed dniem ogłoszenia naboru
- realizacja projektu na obszarze regionu mazowieckiego regionalnego lub na obszarze wybranych gmin zlokalizowanych w regionie warszawskim stołecznym
- wdrożenie wyników prac B+R zgodnych z priorytetowymi kierunkami badań w ramach inteligentnych specjalizacji województwa mazowieckiego
Jaka jest forma i wysokość dofinansowania?
Wsparcie udzielane będzie prawdopodobnie w formie dotacji warunkowej (częściowo zwrotnej).
Intensywność wsparcia różni się w zależności od lokalizacji i wyniesie maksymalnie do 70% kosztów netto, zgodnie z mapą pomocy regionalnej na lata 2022-2027.
Wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych i innowacji – kiedy?
Nabór wniosków prowadzony będzie w terminie od 9 lutego do 20 marca 2024 r.
Preferencje
- wdrożenie wyników prac B+R przeprowadzonych samodzielnie przez Wnioskodawcę lub na jego zlecenie
- zwiększenie zatrudnienia w przedsiębiorstwie
- zasadnicza zmiana procesu produkcyjnego, w tym przejście z modelu liniowego na cyrkularny i redukowanie masy odpadów
- wdrożenie wyników prac B+R w obszarze ekoinnowacji, GOZ
- wdrożenie wyników prac B+R w obszarze innowacji cyfrowych
- wdrożenie nowego produktu nakierowanego na zapewnienie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami
- projekt stanowi kontynuację przedsięwzięć sfinansowanych w ramach: Działania 1.2 RPO WM 2014-2020 lub w ramach programów krajowych, lub dofinansowanych z programu Horyzont Europa lub Horyzont 2020 na prace B+R
- promocja projektu w szerszym zakresie niż wymagania minimalne wynikające z umowy o dofinansowanie
Kontakt
Przedsiębiorców zainteresowanych pozyskaniem dofinansowania w ramach działania 1.3 Wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych i innowacji zapraszamy do kontaktu z naszymi Doradcami.
Bezpłatna konsultacja dla firm planujących przedsięwzięcia o wartości co najmniej 1 mln PLN netto.